Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 1.     Dzisiaj:


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela , Gość Niedzielny,  Miłujcie się oraz mały album w 40 rocznice pierwszej Pielgrzymka Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny,


•    o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa,


•     w naszej wspólnocie przeżywamy Święto Dziękczynienia, czytamy Słowo Arcybiskupa Warszawskiego na XII Święto Dziękczynienia,  przed kościołem zbieramy ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie,


2.    Miesiąc czerwiec jest poświecony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30.


3.    Jutro, w poniedziałek, 10 czerwca, obchodzimy uroczystość NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Chociaż jest to dzień pracy zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 6.30, 7.00, 12.00 i 18.00.


4.    W czwartek, 13 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; zapraszamy w tym dniu do udziału we Mszy św. będziemy się wspólnie modlić o nowe, święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne.


5.    Przypominamy, że dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpiły do Pierwszej Komunii św. w naszej parafii obchodzą białe niedziele, do końca roku szkolnego, wszystkie dzieci przychodzą na Mszę św. o godz. 12.30 w strojach komunijnych.


6.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 9.06.2019 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski