Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1.     Dzisiaj:


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela , Gość Niedzielny, nowy numer  Miłujcie się,


•    o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa,


2.    Miesiąc czerwiec jest poświecony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30.


3.    W środę, 19 czerwca o godz. 7.00 zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św., aby przed odebraniem świadectw w szkole, podziękować Panu Bogu za cały rok nauki.


4.    W czwartek, 20 czerwca  jest uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu odprawimy Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.30 i 11.00 po której wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszego Osiedla do czterech ołtarzy. Na zakończenie procesji będzie odprawiona Msza św. około godz. 13.00 oraz Msza św. wieczorna o godz. 18.00. Trasa procesji jak w latach ubiegłych: z placu kościelnego ul. Księżej Anastazji, Przyjaciół Żołnierza, Pasterską, Daszyńskiego, Myśliwską, Świętoborzyców, Jarogniewa i Księżnej Anastazji na plac kościelny. Na trasie procesji ustawimy cztery ołtarze za które są odpowiedzialni członkowie poszczególnych grup duszpasterskich. Pierwszy ołtarz przygotuje Ruch Rodzin Nazaretańskich , drugi ołtarz członkowie Żywego Różańca oraz Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym, trzeci ołtarz rodzice dzieci pierwszokomunijnych i czwarty ołtarz przygotują Apostołowie Miłosierdzia Bożego. Prosimy wszystkich parafian o przyłączenie się w przygotowanie ołtarzy i trasy procesji i samej procesji. Serdecznie prosimy na czas procesji usunąć samochody z trasy procesji, okna naszych domów udekorujmy emblematami religijnymi. Próba sypania kwiatków dla dziewcząt jest w środę o godz. 17.00. Dzieci, które były w tym roku u I Komunii św. wszystkie biorą udział w procesji w strojach komunijnych. Udział w procesji nikogo nie zwalnia w tym dniu z uczestnictwa we Mszy św.


5.    Dekretem Księdza Arcybiskupa, ks. Ryszard Serba z dniem 1 czerwca został zwolniony z obowiązków pomocy duszpasterskiej w naszej parafii i przeniesiony na zamieszkanie do parafii MB Fatimskiej w Dębnie w charakterze rezydenta. Dziękujemy za trud pracy w naszej parafii, życząc zdrowia i błogosławionych owoców w pracy duszpasterskiej.


6.    Rozpoczął się gorący czas jak podczas upalnego lata i daje się zauważyć, że wiele osób, które przychodzą do kościoła są niewłaściwie ubrane. Przypominamy o godnym stroju w miejscu świętym (odpowiednia długość spodni i sukienek oraz przykryte ramiona).


7.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 16.06.2019 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski