Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XII NIEDZIELA ROKU

1.     Dzisiaj:


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela , Gość Niedzielny, nowy numer  Miłujcie się,


•    o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa,


•    przed kościołem grupa Caritas zbiera ofiary do puszek przeznaczone na organizacje wypoczynku letniego dla dzieci,


•    Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza o godz. 19:00 do sali w domu parafialnym na spotkanie nt. „Dawać świadectwo wiary”,


2.    Miesiąc czerwiec jest poświecony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30.


3.    W sobotę, 29 czerwca przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 6.30, 7.00, 12.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej – Świętopietrze.


4.    Informujemy, że kolejna zbiórka makulatury oraz plastikowych nakrętek na misje odbędzie się w dniach 28 – 30 czerwca. Ponadto informuję, że kwota 1.145,00 zł przekazana została na szpital w Kotondwe, w Zambii  prowadzony przez Siostry Służebniczki.


5.    Rozpoczęły się wakacje, przypominamy o chrześcijańskim wykorzystaniu wczasów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. Zwracamy uwagę na zachowanie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza ograniczenie prędkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Rodzicom przypominamy, aby swoje dzieci wyjeżdżające na kolonie i obozy letnie, zaopatrzyć w stosowne pismo do Kierownictwa, po to, by dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w niedzielę i święta we Mszy św. Jest okres lata i daje się zauważyć, że wiele osób, które przychodzą do kościoła są niewłaściwie ubrane. Przypominamy o godnym stroju w miejscu świętym (odpowiednia długość spodni i sukienek oraz przykryte ramiona).


6.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 23.06.2019 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski