Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XIII NIEDZIELA ROKU

1.     Dzisiaj:


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela , Gość Niedzielny, nowy numer  Miłujcie się,


•    o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa,


•    przed kościołem grupa Caritas zbiera ofiary do puszek przeznaczone na organizacje wypoczynku letniego dla dzieci,


2.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca, przypominamy o spowiedzi miesięcznej. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy wspólnie modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź od godz. 15.00, o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. przebłagalna za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych. Podczas wakacji za względu na czas urlopów nie odwiedzamy chorych w pierwszą sobotę miesiąca.


3.    W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. w dni powszednie o godz.7.00, również w okresie wakacji Biuro Porad Prawnych jest nieczynne.


4.    Rozpoczęły się wakacje, przypominamy o chrześcijańskim wykorzystaniu wczasów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. Zwracamy uwagę na zachowanie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza ograniczenie prędkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Rodzicom przypominamy, aby swoje dzieci wyjeżdżające na kolonie i obozy letnie, zaopatrzyć w stosowne pismo do Kierownictwa, po to, by dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w niedzielę i święta we Mszy św. Jest okres lata i daje się zauważyć, że wiele osób, które przychodzą do kościoła są niewłaściwie ubrane. Przypominamy o godnym stroju w miejscu świętym (odpowiednia długość spodni i sukienek oraz przykryte ramiona).


5.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 30.06.2019 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski