Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XIV NIEDZIELA ROKU

 1.     Dzisiaj:


•    pierwsza niedziela miesiąca lipca, po każdej Mszy św. oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie,


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela , Gość Niedzielny,  Miłujcie się,


•    po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca,


•    wobec agresywnej promocji zachowań homoseksualnych wśród dzieci i młodzieży w polskich szkołach, istnieje pilna potrzeba ochrony najmłodszych przed demoralizacją. Fundacja Pro - Prawo do Życia rozpoczęła inicjatywę ustawodawczą "Stop Pedofilii", której celem jest zablokowanie lobby LGBT dostępu do dzieci w polskich szkołach. Tę inicjatywę można poprzeć i podpisać się pod nią w przedsionku naszego kościoła.


2.    Dekretem Księdza Arcybiskupa, ks. Mariusz Ogórski dotychczas proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Kolinie został zwolniony z obowiązków proboszcza tej parafii i mianowany zastępcą dyrektora Caritas Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej, z zamieszaniem w naszej parafii. Serdecznie witamy życząc błogosławionych owoców pracy w posłudze duszpasterskiej. 


3.    W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. w dni powszednie o godz.7.00, również w okresie wakacji Biuro Porad Prawnych jest nieczynne.


4.    Rozpoczęły się wakacje, przypominamy o chrześcijańskim wykorzystaniu wczasów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. Zwracamy uwagę na zachowanie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza ograniczenie prędkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Rodzicom przypominamy, aby swoje dzieci wyjeżdżające na kolonie i obozy letnie, zaopatrzyć w stosowne pismo do Kierownictwa, po to, by dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w niedzielę i święta we Mszy św.


5.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 7.07.2019 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski