Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XVI NIEDZIELA ROKU

 1.     Dzisiaj:


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela , Gość Niedzielny  oraz breloczki do kluczy samochodowych z wizerunkiem św. Krzysztofa – Patrona kierowców,


2.    W dniach 21 – 28 lipca obchodzony jest w Kościele w Polsce Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Dzisiaj na początku tygodnia, gościmy w naszej wspólnocie s. Elizę Olejnik – misjonarkę z Ekwadoru, która dzieli się z nami swoją pracą misyjną, serdeczna prośbą, abyśmy wsparli pracę Sióstr w domu dziecka dla dziewcząt w Santo Domingo swoimi ofiarami.


3.    W czwartek, 25 lipca przypada liturgiczne wspomnienie św. Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Po Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 na parkingu przy plebani będziemy poświęcać wszelkie pojazdy.


4.    W przedsionku kościoła do skarbony można złożyć swoją ofiarę, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji św. Krzysztofa - "podaruj 1 grosz za km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu" jako twoje podziękowanie Panu Bogu za bezpieczne podróże.


5.    Uprzejmie informuję, że kolejna akcja zbiórki makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 26-28 lipca br.


6.    W lipcu wyruszy z terenu naszej Archidiecezji Jubileuszowa XXXV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na stronie internetowej www.szczecinska.pl a także na portalu społecznościowym facebook.pl/szczecinskapielgrzymka.


7.    Trwają wakacje, przypominamy o chrześcijańskim wykorzystaniu wczasów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. Zwracamy uwagę na zachowanie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza ograniczenie prędkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Rodzicom przypominamy, aby swoje dzieci wyjeżdżające na kolonie i obozy letnie, zaopatrzyć w stosowne pismo do Kierownictwa, po to, by dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w niedzielę i święta we Mszy św.


8.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 21.07.2019 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski

.