Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XVII NIEDZIELA ROKU

1.     Dzisiaj:


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela , Gość Niedzielny  oraz breloczki do kluczy samochodowych z wizerunkiem św. Krzysztofa – Patrona kierowców,


2.    W przedsionku kościoła można również dzisiaj złożyć swoją ofiarę do skarbony, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji św. Krzysztofa - "podaruj 1 grosz za km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu" jako twoje podziękowanie Panu Bogu za bezpieczne podróże.


3.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. Przypominamy o spowiedzi miesięcznej. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na Msze św. podczas której modlić się będziemy o liczne powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź od godz. 15.00, o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. przebłagalna za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych.


4.    Jutro w poniedziałek wyruszy Jubileuszowa XXXV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja pielgrzymki podczas Mszy św. o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakatach oraz stronie internetowej www.szczecinska.pl a także na portalu społecznościowym facebook.pl/szczecinskapielgrzymka.


5.    W czwartek, 1 sierpnia przypada 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Godzina 17.00 to godzina W, o tej porze również w naszej świątyni zabrzmią dzwony, przypominając wszystkim o tym wydarzeniu. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny.


6.    Caritas każdego roku organizuje akcje pod hasłem: „Tornister pełen uśmiechu” – podstawowa wyprawka szkolna dla ucznia. Chcemy razem z „Ludźmi Wielkiego Serca” pomóc dzieciom i ich rodzicom rozpocząć z uśmiechem nowy rok szkolny. Adresatami akcji są dzieci ze szkoły podstawowej z rodzin ubogich z Białorusi i Ukrainy.  Otrzymaliśmy puste tornistry dla dzieci, które trzeba zapełnić przyborami szkolnymi, jeśli ktoś chciałby się włączyć w tę piękną akcje zapraszamy po Mszy św. do zakrystii, gdzie można odebrać tornister.


7.    Trwają wakacje, przypominamy o chrześcijańskim wykorzystaniu wczasów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. Zwracamy uwagę na zachowanie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza ograniczenie prędkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Rodzicom przypominamy, aby swoje dzieci wyjeżdżające na kolonie i obozy letnie, zaopatrzyć w stosowne pismo do Kierownictwa, po to, by dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w niedzielę i święta we Mszy św.


8.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 28.07.2019 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski