Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XXII NIEDZIELA ROKU

1.     Dzisiaj:


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela , Gość Niedzielny,


•    po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca,


2.    Jutro 2 września, pierwszy poniedziałek miesiąca, zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. za zmarłych cierpiących w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie formacyjne grupy Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.
Natomiast w sobotę, 7 września Wspólnota przeżywa swoje 25 lecie modlitwy i formacji za zmarłych w czyśćcu cierpiących. O godz. 10.00 rozpocznie się dzień skupienia modlitwą adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Jezusa Miłosiernego, o godz. konferencja s. Kingi Szczurek ze Wspólnoty Dusz Czyśćcowych, o godz. 12.00 Msza św. dziękczynno – błagalna. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich parafian.


3.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września, przypominamy o spowiedzi miesięcznej. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich ministrantów, kandydatów na ministrantów i lektorów wraz z rodzicami, będziemy się wspólnie modlić o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. zapraszamy całą służbę liturgiczną na pierwsze po wakacjach spotkanie. W piątek jest spowiedź od godz. 15.00 do 18.30, o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, natomiast o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. przebłagalną za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych.


4.    W sobotę, o godz. 14.45 zapraszamy na pierwszą po wakacjach próbę wszystkie dzieci, które śpiewały w scholi, oraz te, które chciałyby się przyłączyć, dziewczęta i chłopców,  do wspólnego śpiewu podczas Mszy św. w niedzielę i święta o godz. 12.30.


5.    W następną niedziele, 8 września inauguracja nowego roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II;  o godz. 9.30 zapraszamy młodzież klas VII i VIII na uroczystą Mszę św. natomiast o godz. 12.30 uroczysta Msza św. dla dzieci klas 0 – VI. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami, nauczycieli i wychowawców.

Dzieci klas I zapraszamy ze swoimi tornistrami wraz z zawartością, podczas Mszy św. wszystkie przybory szkolne zostaną uroczyście poświecone.


6.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 1.09.2019 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski