Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XXIII NIEDZIELA ROKU

1.     Dzisiaj:


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela , Gość Niedzielny,


2.    W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy na Msze św.  i spotkanie formacyjne rodziców dzieci klas III, którzy w tym roku szkolnym mają przystąpić do pierwszej spowiedzi i Komunii św.


3.    W sobotę, 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we Włocławku odbędzie się ogólnopolskie Wydarzenie Duszpasterskie, pt. „Polska pod Krzyżem”. Nasza Archidiecezja, organizuje w tym dniu wspólnotową modlitwę: „Szczecin u stóp Krzyża”.  Zapraszamy na Diecezjalną Drogę Krzyżową w intencji ochrony polskich rodzin i małżeństw jako sakramentalnego związku mężczyzny i kobiety, która wyruszy z Katedry o godz. 19.30 i będzie zmierzać do figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.
        Natomiast w naszej parafii  zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św.
o godz. 18.00 z poświeceniem nowego krzyża misyjnego i ustawieniem przed kościołem.  Do udziału zapraszamy wszystkie grupy parafialne,  kandydatów do bierzmowania, ministrantów i lektorów, szczególnie mężczyzn do pomocy
w instalacji przed kościołem nowego krzyża. Dzieci, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej Komunii św. i te które były już u Komunii św. kandydaci do bierzmowania i ci którzy już byli bierzmowani,  niech przyniosą znicze, aby na zakończenie ceremonii zapalić je pod krzyżem jako znak wiary młodego Kościoła.


4.    Przypominamy, że w soboty o godz. 14.45 odbywają się próby scholi dziewcząt i chłopców. Zapraszamy dzieci, które chciałyby włączyć się do wspólnego śpiewu podczas Mszy św. w niedzielę o godz. 12.30.


5.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 8.09.2019 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski