Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XXVIII NIEDZIELA ROKU

1.     Dzisiaj:

 
•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela , Gość Niedzielny oraz dla młodzieży nowy numer Miłujcie się

,
•    podczas Mszy św. o godz. 11.00  uroczyście poświęcimy ołtarz w kaplicy Jezusa Miłosiernego poświęcony czci Matki Bożej z Fatimy,


•    o godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe,


•    przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem „ Wstańcie, chodźmy”, przed kościołem zbieramy do specjalnie przygotowanych puszek ofiary przeznaczone na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z biednych środowisk naszego społeczeństwa, budując żywy pomnik św. Jana Pawła II;

2.    Miesiąc październik jest poświęcony czci Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele o godz. 17.15. Dzieci mają swoje nabożeństwa we wtorek, środę i czwartek o godz. 17.30, natomiast w poniedziałek i piątek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa młodzież klas VII i VIII.


3.    W piątek, 18 października  przypada 26 rocznica tragicznej śmierci ks. Józefa Ortyla poprzedniego proboszcza naszej parafii. O godz. 12.00 zapraszamy na Msze św. w intencji świętej pamięci ks. Józefa.
Natomiast  o godz. 19.00 zapraszamy do kaplicy Jezusa Miłosiernego  na adoracje Najświętszego Sakramentu, prowadzoną przez młodzież oraz zespół Kamerton. Takie adoracje będą odbywały się cyklicznie zawsze w trzeci piątek miesiąca.


4.    Po prawej stronie kościoła w gablocie jest wywieszony projekt prospektu organowego dla naszego kościoła wraz z krótkim opisem danych technicznych nowych organów. Można się zapoznać z nowym zamierzeniem dla naszej świątyni.


5.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 13.10.2019 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski