Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
IV NIEDZIELA ADWENTU

1.     Dzisiaj:

 
•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia prasę katolicką tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, można też nabywać opłatki na stół wigilijny, dochód ze sprzedaży opłatków jest przeznaczony na budowę nowych organów w naszym kościele,


•    grupa Caritas rozprowadza świece małe i duże na stoły wigilijne, dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby działalności charytatywnej grupy Caritas,


2.    We wtorek, 24 grudnia, wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowujemy tradycję i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce Konferencja Episkopatu Polski zachęca zgodnie z postanowieniami II Polskiego Synodu Plenarnego, do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Spowiedź w wigilię od godz. 9.00 do 12.30, wieczorem o godz. 18.00 nie ma Mszy św. zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. Pasterskiej o godz. 21.00 szczególnie dzieci, nawet  te najmniejsze, (dzieci koniecznie jak już utarł się pewien zwyczaj ze skrzydełkami anielskimi i aureolami), oraz o godz. 24.00. Podczas dni świątecznych odprawiamy wszystkie Msze św. według porządku niedzielnego.


3.    Z Betlejem, z Groty Narodzenia Chrystusa, każdego roku skauci przynoszą ogień symbolizujący pokój i dobro. Zapoczątkowany zwyczaj przez skautów austriackich podjął Związek Harcerstwa Polskiego i od 1991 roku Betlejemskie Światło Pokoju trafia na polskie stoły wigilijne. Ogień z Betlejem, ogień Miłosierdzia Bożego, niech w tym roku zapali również świece w naszych domach. Na wszystkich ogień z Betlejem będzie czekał w poniedziałek  23 grudnia oraz w wigilię Bożego Narodzenia w kaplicy Jezusa Miłosiernego.


4.    We wtorek, w wigilie Bożego Narodzenia  swoje imieniny obchodzi  siostra Ewa Picher – . Mszę św. w intencji Solenizantki odprawimy o godz. 12.00. Zapraszamy do licznego uczestnictwa.


5.    Informujemy, że kolejna akcja zbiórki makulatury oraz nakrętek plastikowych na misje będzie w dniach 27 – 29 grudnia (piątek, sobota i niedziela br.)


6.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 22.12.2019 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski
.