Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

1.     Dzisiaj:

 
•    pierwsza niedziela stycznia, po każdej Mszy św. oddajemy część Jezusowi Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie,


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia prasę katolicką tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny Oraz kalendarze na Nowy 2020 Rok, które są cegiełką na budowę szkoły na misjach w Zambii, gdzie pracują Siostry zakonne ze Zgromadzenia Służebniczek,


•    po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca,


•    o godz. 17.00, zapraszamy do naszej świątyni na wspólne, rodzinne śpiewanie kolęd i pastorałek, jak to bywało zwyczajowo w naszych domach.


2.    Jutro w poniedziałek, 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywane świętem Trzech Króli. W naszym kościele odprawiamy Msze św. według porządku niedzielnego,  podczas każdej Mszy św. będziemy poświęcać kredę, którą oznaczymy drzwi naszych mieszkań oraz naklejki na drzwi z gotowym napisem.  Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby misji katolickich na świecie, w szczególności chcemy wesprzeć budowę szkoły w Zambii w Chamuka.


3.    Zapraszamy w najbliższy czwartek 9 stycznia o godz. 20.00, do kaplicy Jezusa Miłosiernego,  na wspólną modlitwę mężczyzn, którzy chcą się modlić za swoje żony, dzieci i całe rodziny.


4.    W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Szczegółowy plan kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń oraz zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.


5.    Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Za wszelką życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać !

Szczecin, 5.01.2020 r.                                             / - / ks. Zdzisław Brzozowski