Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
ks. Kanonik Zdzisław Brzozowski

Święcenia kapłańskie przyjąłem 15 czerwca 1975 r. z rąk Ks. Bpa Jerzego Stroby. Jako wikariusz pracowałem w Dobrej Nowogardzkiej, w Szczecinie w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego oraz Najświętszego Zbawiciela. Pierwszą samodzielną placówką była parafia w Kołbaczu, nastepnie w Barlinku św. Bonifacego. Dekretem Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego z dnia 1.12.1993 r. zostałem ustanowiony proboszczem i kustoszem Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Kosciół wtedy był w stanie surowym (mieszkańcy parafii wówczas mówili na ten kosciół, że to jest bunkier). Tłumaczyłem, że jest on najpiękniejszą światynią, kiedy jest wypełniony ludźmi przenikniętymi modlitwą. Za plebanie służył wówczas barak. Zapraszam dzisiaj do światyni, nie tylko, aby ją podziwiać, jej wystrój i otoczenie, ale przede wszystkim na modlitwę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

ks. Bronisław Jałowiec

spowiednik Sanktuarium

ks. Ryszard Serba

pomoc duszpasterska

ks. Sylwester Marcula

wikariusz

ks. Krzysztof Conder

wikariusz


Duszpasterze pracujący w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie

PROBOSZCZOWIE

L.p. Nazwisko i imię mianowany odwołany
1. ks. Franciszek Szydłowski  22.06.1985
20.07.1985
2.

śp. ks. Józef Ortyl

(+ 1993)

20.07.1985 18.10.1993
3. ks. Zdzisław Brzozowski
01.12.1993  

WIKARIUSZE i POMOC DUSZPASTERSKA

L.p. Nazwisko i imię mianowany odwołany
1.

ks. Stanisław Suzynowicz

wikariusz

30.07.1985
24.06.1988
2. ks. Henryk Krzyżewski

wikariusz

28.09.1985 27.04.1987
3. ks. Henryk Wejman

pomoc duszpasterska

01.07.1987  30.08.1987
4.

ks. Marek Jaworski

wikariusz


17.10.1987
5.

ks. Tadeusz Kuśnierz

wikariusz

31.08.1988 14.09.1989
6.

ks. Henryk Silko

wikariusz

15.07.1988 11.02.1989
7.

ks. Emanuel Lose

wikariusz

15.07.1988 25.08.1990
8.

ks. Józef Czujko

wikariusz

11.02.1989 25.06.1990
9.

ks. Grzegorz Kałamarz

wikariusz

03.07.1989 16.10.1989
10.

ks. Jan Szczepaniak

wikariusz

09.09.1989 15.01.1990
11.

ks. Julian Sadowski

wikariusz

20.11.1989 25.06.1991
12.

śp. ks. Krzysztof Goławski

wikariusz (+ 1992)

16.07.1990 01.07.1991
13.

ks. Karol Wójciak

wikariusz

16.07.1990 30.06.1994
14.

ks. Krzysztof Bochnak

wikariusz

01.07.1991 15.12.1995
15.

ks. Andrzej Fryc

wikariusz

01.07.1991 01.07.1992
16.

ks. Arkadiusz Strejko

wikariusz

01.07.1992 01.07.1997
17.

ks. Jacek Fabiszak

wikariusz

01.07.1992 25.01.1994
18.

ks. Stanisław Jaszczołt

wikariusz

28.01.1994 15.01.1996
19.

ks. Marek Rokosz

wikariusz

30.06.1994 28.08.1999
20.

ks. Andrzej Dymer

wikariusz

15.12.1995 28.06.1996
21.

ks. Zbigniew Niemasik

wikariusz

10.02.1996 01.09.1997
22.

śp. ks. Ireneusz Kucal

wikariusz (+ 2010)

28.06.1996 15.02.1997
23.

ks. Piotr Konopczyński

wikariusz

15.02.1997 01.07.1998
24.

ks. Wojciech Kozub

wikariusz

01.07.1997 20.03.1999
25.

ks. Tadeusz Giedrys

wikariusz

01.09.1997 21.08.1999
26.

ks. Jarosław Iwaniec

wikariusz

01.07.1998 25.08.2000
27.

ks. Mariusz Wenta

wikariusz

20.03.1999 25.08.2000
28.

ks. Dariusz Pauk

wikariusz

28.08.1999 30.06.2000
29.

ks. Hieronim Sebastian

wikariusz

28.08.1999 21.06.2003
30.

ks. Janusz Kasper

wikariusz

25.08.2000 21.06.2003
31.

ks. Marek Halec

wikariusz

25.08.2000 25.08.2001
32.

ks. Krzysztof Bartoszewski

wikariusz

25.08.2000 24.06.2002
33.

ks. Mariusz Ogórski

wikariusz

25.08.2001 25.08.2005
34.

ks. Jacek Mankielewicz

pomoc duszpasterska

24.06.2002 10.09.2003
35.

ks. Witold Sąsiadek

wikariusz

21.06.2003 25.08.2005
36.

ks. Dariusz Pilarski

wikariusz

21.06.2003 24.08.2004
37.

ks. Robert Żołnierzów

wikariusz

24.08.2004 25.08.2006
38.

ks. Henryk Melerski

pomoc duszpasterska

24.08.2004 25.08.2009
39.

ks. Krzysztof Jarzynka

wikariusz

25.08.2005 28.08.2008
40.

ks. Paweł Nowotarski

wikariusz

25.08.2005 25.08.2009
41.

ks. Piotr Wójciak

wikariusz

25.08.2006 25.08.2007
42.

ks. Krzysztof Brożyna

pomoc duszpasterska

25.08.2007 03.08.2012
43.

ks. Mirosław Socha

wikariusz

29.08.2008 01.09.2012
44.

ks. Zbigniew Tyszkiewicz

wikariusz

25.08.2009 25.08.2010
45.

ks. Robert Więckowski

wikariusz

31.10.2009 27.05.2011
46.

ks. Przemysław Pokorski

wikariusz

25.08.2010 22.08.2011 
47.

ks. Gracjan Sierociński

wikariusz

01.02.2011 22.08.2011
48.

ks. Marcin Smoliga

wikariusz

22.08.2011 25.08.2012
49.

ks. Marek Kokoszyński

pomoc duszpasterska

14.04.2012 25.08.2012
50.

ks. Przemysław Pokorski

wikariusz

17.08.2012 01.06.2016
51.

ks. Sławomir Błachowiak

wikariusz

25.08.2012 27.08.2016
52.

ks. Maciej Piotrowski

wikariusz

25.08.2012 25.08.2017
53.

ks. Bronisław Jałowiec

spowiednik Sanktuarium

25.08.2012
54.

ks. Rafał Stachowiak

pomoc duszpasterska

06.04.2013  24.08.2013
55.

ks. Ryszard Serba

pomoc duszpasterska

01.01.2014
56.

ks. Piotr Kilian

wikariusz

27.08.2016 31.08.2017
57.

ks. Krzysztof Conder

wikariusz

26.08.2017
58.

ks. Sylwester Marcula

wikariusz

01.09.2017

KSIĘŻA POCHODZĄCY Z NASZEJ PARAFII

L.p. Nazwisko i imię rok święceń
1. ks. Stanisław Jaszczołt  1986
2. ks. Krzysztof Frydrych  1990
3. ks. Janusz Giec 1991  
4. o. Henryk Sofiński OFMConv. 1993
5. ks. Piotr Gałas 1997
6. ks. Piotr Kulec 1998  
7. ks. Tomasz Worobec 2004
8. ks. Roman Behrendt TChr  2005
9. ks. Przemysław Pyżanowski  2009
10. ks. Karol Łabenda 2011  
10. ks. Michał Wyrzykowski 2014  

HOME