XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj:
 • Światowy Dzień Ubogich - nie jesteśmy sami w stanie pomagać wszystkim, ale możemy udzielić naszego wsparcia poprzez  parafialny <Caritas> - ofiary na ten cel można złożyć do skarbony w przedsionku kościoła,
     
 • polecamy gazetę Niedziela; znajdziemy tam między innymi argumenty „za życiem” potrzebne w rozmowach ze zwolennikami aborcji oraz świadectwa różnych osób na ten temat,

 • Obecny rok, który przeżywamy w kwestiach wiary doświadczył nas dość mocno: Wielkanoc bez palm i święconki, Uroczystość Wszystkich Świętych przy zamkniętych cmentarzach, nikt z nas nie wie jak będzie wyglądało Boże Narodzenie; dlatego polecamy już do nabycia opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przeznaczamy w całości na budowę nowych organów w naszym kościele [red. ks. proboszcz]

 • o godzinie 17:30 nabożeństwo wypominkowe za zmarłych.
 1. Aby umożliwić większej liczbie wiernych udział w Eucharystii w  tygodniu, Msze św. o godzinie 12.00 i 18.00 są odprawiane w kościele.

 2. Przypominamy, że zostało włączone ogrzewanie w kaplicy i w kościele - prosimy, aby pamiętać o zamykaniu drzwi wejściowych.

 3. Okazja do zyskania odpustu za zmarłych została w tym roku rozszerzona na osiem dowolnie wybranych dni listopada. Skorzystajmy z tej możliwości.

 4. Nabożeństwo za zmarłych – wypominki,  odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych składamy do skarbony obok ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej.

 5. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i odnowienie Aktu Oddania się Jezusowi. Do tego wydarzenia  będziemy przygotowywać się przez modlitwę  po przyjęciu Komunii św. podczas Mszy św. o godzinie 12.00 i 18.00.

 6. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności i pokoju serca. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

  

Szczecin, 14.11.2020              wz ks. Maciej Piotrowski