NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1.    Dzisiaj :  


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia prasę katolicką tygodnik Niedziela oraz miesięcznik Miłujcie się, w którym  zachęcamy do przeczytania artykułu nt. Jak wygląda życie, gdy w rodzinie rodzi się dziecko z nieuleczalną chorobą? – pokazują to trzy niezwykłe świadectwa,


•    w uroczystość chrztu Pana Jezusa, po każdej Mszy św. błogosławimy dzieci, które uczestniczą w dniu dzisiejszym we Mszy św.


•    o godz. 17.00, zapraszamy do naszej świątyni na wspólne, rodzinne śpiewanie kolęd i pastorałek, jak to bywało zwyczajowo w naszych domach,


2.    Mężczyzn, którzy pragną modlić się za swoje żony zapraszamy w czwartek na godz. 20.00 do kaplicy Jezusa Miłosiernego na adorację i rozważanie Słowa Bożego.


3.    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję Paczuszka dla Maluszka prowadzoną przez Bractwo Małych stópek. Organizatorzy przekazali specjalne podziękowanie z których wynika, że jesteśmy jedną z najbardziej ofiarnych parafii w diecezji!  Niech Bóg hojnie to wynagrodzi  wieloma łaskami.  W imieniu matek i dzieci - Bóg zapłać za otwarte serca.


4.    Ze względu panującą pandemie koronawirusa w tym roku nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy. Wiernych, którzy są nowymi mieszkańcami naszej parafii i chcieliby, aby ich mieszkanie oraz rodzina zostały pobłogosławione, prosimy o zgłaszanie swoich adresów drogą mailową (pocztą elektroniczną)  przez stronę internetową parafii.  Stali mieszkańcy naszej parafii, którzy chcieliby, aby ich dom
i rodzina w tym roku również zostały pobłogosławione, mogą również drogą elektroniczną zgłaszać swoje adresy. Na zgłoszenia adresów czekamy do niedzieli 17 stycznia 2021. Mieszkańcy parafii, którzy czują się odpowiedzialni za wspólnotę i kościół naszej parafii, mogą złożyć swoją ofiarę w kopercie na tacę.


5.    Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc w znalezieniu osoby, która mogłaby zatroszczyć o porządek na placu kościelnym. Praca jest wynagradzana na podstawie umowy o pracę jako wolontariusz.
Prosimy o pilny kontakt w tej sprawie z ks. proboszczem.


6.    Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności i pokoju serca. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 10.01.2021 r.                                                ks. Zdzisław Brzozowski