NIEDZIELA PALMOWA

1.    Dzisiaj :  


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia prasę katolicką tygodnik Niedziela,


•    o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym,


•    grupa Caritas przed kościołem, tam można nabyć baranki, świece wielkanocne oraz kartki świąteczne, dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc ludziom ubogim naszej parafii, w przedsionku kościoła jest wystawiony kosz, gdzie można składać dary żywności dla osób oczekujących naszej pomocy,


•    do skarbony w przedsionku kościoła można złożyć swoją ofiarę na kwiaty i urządzenie Grobu Pańskiego,


2.    W Wielkim Tygodniu Biuro Parafialne jest czynne tylko w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 16.00 do 17.30. Spowiedź w tych dniach od godz. 17.00 do 18.30.


3.    Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Spowiedź od godz. 17.00 do 17.45.


4.    Wielki Piątek – pamiątka Męki i Śmierci Chrystusa na Krzyżu: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00 do 21.00, o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia Bożego Droga Krzyżowa w naszym kościele.  Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post. Spowiedź od godz. 10.00 do 18.00.


5.    Wielka Sobota – wigilia Zmartwychwstania Pańskiego: adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 7.00 do 20.00. Spowiedź od godz. 10.00 do godz. 16.00, o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego. Poświęcenie pokarmów od godz. 10.00 do 16.00 - co pół godziny, do koszy które będą wystawione w przedsionku kościoła, można składać dary żywności, przeznaczone dla ludzi biednych z naszej parafii. Liturgia Wigilii Paschalnej – Rezurekcja o godz. 20.00.


6.    W święta wielkanocne odprawimy Mszę św. według porządku niedzielnego.


7.    Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności, pokoju serca i łaski zdrowia. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 28.03.2021 r.                                                ks. Zdzisław Brzozowski