XVII NIEDZIELA ROKU

1.    Dzisiaj :  


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela oraz pamiątkowe "cegiełki" z budowy organów w naszym kościele,


•    po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00 na parkingu przy plebani  poświęcamy wszelkie pojazdy,


2.    W dniach 18 – 25 lipca obchodzimy w Kościele Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „W drogę do Źródła Życia”.
W  przedsionku kościoła, również dzisiaj, do skarbony można złożyć swoją ofiarę, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji św. Krzysztofa – „podaruj 1 grosz za km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu” jako twoje podziękowanie Panu Bogu za bezpieczne podróże.


3.    W środę po Mszy św. o godz. 18.00 Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza do kaplicy Jezusa Miłosiernego, na wspólna adorację Najświętszego Sakramentu.


4.    Na polecenie Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, Caritas naszej Archidiecezji organizuje pomoc dla poszkodowanych regionów w powodziach i nawałnicach. W następną niedzielę, 1 sierpnia będzie można złożyć swoją ofiarę do skarbony w przedsionku kościoła na rzecz poszkodowanych w ostatnich tygodniach.


5.    Trwają wakacje, przypominamy o chrześcijańskim wykorzystaniu wczasów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. Zwracamy uwagę na zachowanie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza ograniczenie prędkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Rodzicom przypominamy, aby swoje dzieci wyjeżdżające na kolonie i obozy letnie, zaopatrzyć w stosowne pismo do Kierownictwa, po to, by dzieci
i młodzież mogły uczestniczyć w niedzielę i święta we Mszy św. Jest okres lata i daje się zauważyć, że wiele osób, które przychodzą do kościoła są niewłaściwie ubrane. Przypominamy o godnym stroju w miejscu świętym (odpowiednia długość spodni
i sukienek oraz przykryte ramiona).


6.    Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności, pokoju serca i łaski zdrowia. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 25.07.2021 r.                                                ks. Zdzisław Brzozowski