I NIEDZIELA ADWENTU

1.    Dzisiaj :  


•    w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Andrzej Kinal – Misjonarz Świętej Rodziny.  Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń,


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia prasę katolicką tygodnik Niedziela,  można już nabywać opłatki na stół wigilijny, ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na budowę organów w naszym kościele,


•    grupa Caritas rozprowadza świece małe i duże na stoły wigilijne oraz kartki świąteczne, jako pewna nowość są do nabycia kalendarze adwentowe zatytułowane „ Boski Adwent”, dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby ludzi biednych i potrzebujących,


2.    Rozpoczynamy w Kościele Adwent, który jest radosnym czasem oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na Boże Narodzenie oraz drugie przyjście na końcu czasów. Radosnego oczekiwania uczy nas Maryja, dlatego w Adwencie gromadzimy się na Mszy św. ku czci Matki Bożej. Codziennie zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 6.15; dzieci koniecznie z lampionami. W tym tygodniu ze względu na trwające rekolekcje, dzieci czynnie uczestniczą w roratach w czwartek i piątek, natomiast jest już pięknym zwyczajem, że w sobotę roraty są o godz. 6.15 (z białymi wąsami). Zapraszamy wszystkich do licznego udziału każdego dnia w roratach.


3.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. Przypominamy o spowiedzi miesięcznej. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na Msze św. podczas której modlić się będziemy o liczne powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź od godz. 17.00. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, o godz. 18.00 Msza św. przebłagalna za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych.


4.    Również w tym roku, w naszej parafii rozpoczynamy akcję „Paczuszka dla Maluszka” -  jej celem jest pomoc matkom, które oczekują dziecka lub niedawno urodziły. Żeby wziąć udział w tej akcji, należy zerwać bombkę z choinki ustawionej obok ołtarza Matki Boskiej Częstochowskiej i wykonać instrukcje z tej bombki. Przygotowane paczki należy przynieść i włożyć do kosza znajdującego się obok choinki.


5.    Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności, pokoju serca i łaski zdrowia. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 28.11.2021 r.                                                ks. Zdzisław Brzozowski