III NIEDZIELA ADWENTU

1.    Dzisiaj :  


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia prasę katolicką: dwumiesięcznik Miłujcie się,  tygodnik Niedziela ze względu na poważną awarię w Redakcji w tym tygodniu nie dotarł,  można też nabywać opłatki na stół wigilijny, ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na budowę organów w naszym kościele,


•    przed kościołem grupa Caritas rozprowadza świece na stoły wigilijne oraz kartki świąteczne, dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby ludzi ubogich  i potrzebujących, w przedsionku kościoła jest też wystawiony kosz, gdzie można składać dary żywności dla potrzebujących,


•    o godz. 15.00 zapraszamy do  Kaplicy Jezusa Miłosiernego, aby  włączyć się do ogólnopolskiej inicjatywy modlitwy w intencji Ojczyzny, rządzących, obrony życia ludzkiego i o pokój na świecie, w programie Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec,


2.    Adwent jest radosnym czasem oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na Boże Narodzenie oraz drugie przyjście na końcu czasów. Radosnego oczekiwania uczy nas Maryja, dlatego w Adwencie gromadzimy się na Mszy św. ku czci Matki Bożej. Codziennie zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 6.15; dzieci koniecznie z lampionami. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału każdego dnia w roratach.


3.    W związku z zapytaniami o wizytę duszpasterską - kolędę w roku 2022;  informujemy, że jeśli nie dojdzie do obostrzeń w związku z pandemią, to odwiedzimy tych Parafian, którzy nas zaproszą. Prosimy o zgłaszanie zaproszeń drogą mailową (pocztą elektroniczną)  przez stronę internetową parafii lub można to uczynić pisemnie, należy podać imię i nazwisko oraz adres zamieszkania.   Na zgłoszenia adresów czekamy do końca
grudnia  2021. Na początku Nowego Roku podamy dokładny plan wizyt.


4.    Przypominamy, że w naszej parafii trwa akcja „Paczuszka dla Maluszka”. Żeby wziąć w niej udział, należy wziąć bombkę z choinki ustawionej przy obrazie Matki Boskiej Częstochowskiej  i wykonać instrukcje z tej bombki. Przygotowane paczki składamy do kosza znajdującego się obok choinki. Natomiast w następną niedzielę,19 grudnia, będzie można zaopatrzyć się w naszej parafii również w choinkę. Po każdej Mszy św. przed kościołem, będzie można wziąć choinkę, składając dobrowolną ofiarę. To dzieło jest organizowane przez Fundację Małych Stópek. Dochód z tej akcji jest przeznaczony na wsparcie budowy i wyposażenia nowego Domu Samotnej Matki.


5.    Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności, pokoju serca i łaski zdrowia. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 12.12.2021 r.                                                ks. Zdzisław Brzozowski