BOŻE NARODZENIE

1.    Dzisiaj :

 
•     uroczystość Bożego Narodzenia, w naszym kościele odprawiamy Msze św. według porządku niedzielnego,


2.    Jutro drugi dzień świąt, obchodzimy uroczystość Świętej Rodziny, podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 odnowimy przyrzeczenia małżeńskie, zapraszamy wszystkich małżonków. Msze św. odprawiamy jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.


3.    W czwartek, 31 grudnia zakończenie starego roku, Msza św. dziękczynno – błagalna o godz. 18.00, podczas Mszy św. podsumowanie pracy duszpasterskiej oraz inwestycji w naszej parafii. Informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, udzielił wiernym Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej  i wszystkim przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku zachowania dnia pokuty w piątek, 31 grudnia. Dyspensa obowiązuje po Godzinie Miłosierdzia tzn. od godz. 16.00. Jednocześnie Ksiądz Arcybiskup prosi, aby wszyscy korzystający z tej dyspensy ofiarowali w tym dniu dowolnie wybraną przez siebie modlitwę w intencji o ewangeliczny pokój w Polsce i w świecie.


4.    W sobotę, 1 stycznia Nowy 2022 Rok, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Pokoju. Informujemy, że od 1 stycznia w naszym kościele ulega zmianie czas odprawiania Mszy św. w niedziele i święta, pierwsza Msza św. o godz. 7.30 następne 9,30,  11.00,  12.30,  13.30  i 18.00. W dni powszednie Msze św. o godz. 6.30,  12.00 i 18.00.  


5.    W związku z zapytaniami o wizytę duszpasterską - kolędę w roku 2022;  informujemy, że jeśli nie dojdzie do obostrzeń w związku z pandemią, to odwiedzimy tych Parafian, którzy nas zaproszą. Prosimy o zgłaszanie zaproszeń drogą mailową (pocztą elektroniczną)  przez stronę internetową parafii lub można to uczynić pisemnie, należy podać imię i nazwisko oraz adres zamieszkania.   Na zgłoszenia adresów czekamy do końca grudnia  2021. Na początku Nowego Roku podamy dokładny plan wizyt.


6.    Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności, pokoju serca i łaski zdrowia. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 25.12.2021 r.                                                ks. Zdzisław Brzozowski