I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.    Dzisiaj :  


•     rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Jan Główczyk – redemptorysta. Ramowy program rekolekcji jest następujący: Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w dni powszednie o godz. 9.30, 12.00 i 18.00. Szczegółowy plan rekolekcji jest umieszczony w gablotach. Przypominamy, że w poniedziałek o godz. 19.00 jest spotkanie formacyjne rodziców dzieci pierwszokomunijnych natomiast we wtorek o godz. 19.00 spotkanie formacyjne rodziców kandydatów do bierzmowania.  Bardzo serdecznie prosimy o modlitwę w intencji błogosławionych owoców  rekolekcji.


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia prasę katolicką tygodnik Niedziela,


•    po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca,


•    o godz. 12.15 w kaplicy Jezusa Miłosiernego spotkanie formacyjne rodzin, którzy chcą się włączyć do rodzinnej Róży Różańcowej,


•    o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym,


2.    W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Przypominamy, że chrześcijanie wszystkich obrządków w Wielkim Poście nie urządzają i nie uczestniczą w zabawach tanecznych. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej: dzieci o godz. 16.30, ogólna o godz. 17.30 i młodzież o godz. 19.00.


3.    We wtorki Wielkiego Postu o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie formacyjne tych, którzy z różnych przyczyn nie przystąpili do sakramentu bierzmowania w swoim czasie i teraz chcieliby przystąpić do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.


4.    Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności, pokoju serca i łaski zdrowia. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 6.03.2022 r.                                                ks. Zdzisław Brzozowski