III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.    Dzisiaj :  


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia prasę katolicką tygodnik Niedziela,


•    o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym,


•    grupa Caritas rozprowadza przed kościołem świece wielkanocne i kartki świąteczne,


•    ze względu na trwającą wojnę na Ukrainie, w naszej Archidiecezji obchodzimy dzisiaj dzień modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami pod hasłem "Wieczernik szkołą braterstwa misyjnego", w przedsionku kościoła można złożyć swoją ofiarę na potrzeby polskich misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach świata,


2.    W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej: dzieci o godz. 16.30, ogólna o godz. 17.30 i młodzież o godz. 19.00.


3.    W piątek, 25 marca jest uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia. Tego dnia podczas Mszy  św. o godz. 12.00 będzie można podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone.  
25 marca, o godz. 17.00 Ojciec Święty Franciszek zawierzy Ukrainę i Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi. Wszystkich, którzy chcą w tym samym czasie duchowo towarzyszyć Papieżowi i modlić się o pokój zapraszamy godz. 17.30 do naszej świątyni na Drogę Krzyżową oraz Mszę św. z modlitwą zawierzenia.


4.    Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w niedzielę 27.03.2022 r. o godz. 19.00 do sali w Domu Parafialnym na wykład Sylwii Grabowskiej nt. Wartość i znaczenie życia i rodziny w świetle Encykliki Humanae Vitae Papieża Pawła VI.


5.    Caritas przygotowuje  specjalne paczki do wysłania na Ukrainę, wszyscy możemy się włączyć w gest miłosierdzia wobec potrzebujących.  Mieszkańców Szczecina, którzy mają możliwość przyjęcia pod swój dach uchodźców prosimy o kontakt z Urzędem Miasta; szczegółowe informacji na ten temat znajdują się w gablocie, tuż obok ogłoszeń duszpasterskich naszej parafii.


6.    Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności, pokoju serca i łaski zdrowia. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 20.03.2022 r.                                                ks. Zdzisław Brzozowski