ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

1.    Dzisiaj :

 
•    Wielka Niedziela - Zmartwychwstanie Pańskie,  Msze św. odprawiamy według stałego porządku niedzielnego o godz. 7.30,  9.30,  11.00,  12.30,  13.30  i 18.00.


2.    Jutro w Poniedziałek Wielkanocny, w naszym kościele Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego, ofiary składane na tace są przeznaczone na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Katolickiego Uniwersytetu w Lublinie.


3.    We wtorek, 19 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. kandydatów do bierzmowania razem z rodzicami, podczas Mszy św. rodzice uroczyście przekażą swoim dzieciom poświęcone krzyże, znak naszej wiary.
Natomiast w środę, podczas Mszy św. o godz.18.00  J. E. Ks. Bp Henryk Wejman, udzieli sakramentu  dojrzałości chrześcijańskiej młodzieży naszej parafii. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania, świadków i całe rodziny do naszej świątyni już o godz. 17.30 na wspólną modlitwę do Ducha Świętego, aby we wspólnocie modlitewnej oczekiwać na dary Ducha Świętego.


4.    Do Święta Miłosierdzia Bożego, odpustu parafialnego, przygotowujemy się przez Nowennę, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek i trwać będzie do soboty wielkanocnej. Zapraszamy codziennie o godz. 18.00 na Mszę św. z kazaniem.  W następną niedzielę, 24 kwietnia, Święto Miłosierdzia Bożego, w kaplicy Sanktuarium przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do pierwszej spowiedzi i Komunii św. uroczyście odnowią swoje przyrzeczenia chrztu św.  O godz. 15.00 uroczysta Godzina Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 Suma odpustowa. Przez cały dzień kazania będzie głosił ks. prałat  Dariusz Knapik proboszcz katedry św. Jakuba w Szczecinie.
Święto Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritas, w tym dniu przed kościołem odbędzie po raz pierwszy kiermasz ciast i regionalnych wypieków, dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na kolonie letnie dla dzieci uchodźców z Ukrainy oraz dzieci ze wspólnot parafialnych naszego regionu.


5.    Uprzejmie informuję, że kolejna akcja zbiórki makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 22-24 marca br.


6.    Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności, pokoju serca i łaski zdrowia. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 17.04.2022 r.                                                ks. Zdzisław Brzozowski