XVII NIEDZIELA ROKU

1.    Dzisiaj :  


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela oraz nowy numer dwumiesięcznika Miłujcie się,


•    po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00 na parkingu przy plebani  poświęcamy wszelkie pojazdy mechaniczne,


2.    W dniach 24 – 31 lipca obchodzimy w Kościele Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”.
W  przedsionku kościoła do skarbony można złożyć swoją ofiarę, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji św. Krzysztofa – „podaruj 1 grosz za km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu” jako twoje podziękowanie Panu Bogu za bezpieczne podróże.


3.    Jutro w poniedziałek, 25 lipca przypada liturgiczne wspomnienie św. Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Po Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 na parkingu przy plebani będziemy poświęcać wszelkie pojazdy. Zapraszamy.


4.    Trwają wakacje, przypominamy o chrześcijańskim wykorzystaniu wczasów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. Zwracamy uwagę na zachowanie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza ograniczenie prędkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Rodzicom przypominamy, aby swoje dzieci wyjeżdżające na kolonie i obozy letnie, zaopatrzyć w stosowne pismo do Kierownictwa, po to, by dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w niedzielę i święta we Mszy św.


5.    Katedralna wspólnota parafialna, w roku Złotego Jubileuszu utworzenia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz 35 rocznicy apostolskiej wizyty św. Jana Pawła II w Szczecinie  i 30-lecia metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej zaprasza do Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie na uroczystości odpustowe św. Jakuba Apostoła, w poniedziałek 25 lipca br. o godz. 18.00.


6.    Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności, pokoju serca i łaski zdrowia. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 24.07.2022 r.                                                ks. Zdzisław Brzozowski