XXII NIEDZIELA ROKU

  1.    Dzisiaj :  


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela,


2.    Dekretem Księdza Arcybiskupa, z dniem 24 sierpnia,  nowym wikariuszem naszej parafii został mianowany ks. Marek Kawa dotychczas pracujący w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Bielicach. Witając w naszej parafii życzymy błogosławionych owoców w trudzie pracy duszpasterskie.


3.    We wtorek, 1 września swoje imieniny obchodzi ks. Bronisław Jałowiec – spowiednik naszego Sanktuarium. Swoją Mszę św. imieninową odprawi we wtorek o godz. 18.00, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za Czcigodnego Solenizanta.


4.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września, przypominamy o spowiedzi miesięcznej. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich ministrantów, kandydatów na ministrantów i lektorów wraz z rodzicami, będziemy się wspólnie modlić o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. zapraszamy całą służbę liturgiczną na pierwsze po wakacjach spotkanie z nowym księdzem opiekunem. W piątek jest spowiedź od godz. 15.00 do 18.30, o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, natomiast o godz. 18.00 zapraszamy na Msze św. przebłagalną za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych.


5.    W sobotę o godz. 14.45 zapraszamy na pierwszą po wakacjach próbę wszystkie dzieci, które śpiewały w scholi, oraz te, które chciałyby się włączyć, dziewczęta i chłopców, do wspólnego śpiewu podczas Mszy św. w niedzielę o godz. 12.30.


6.    Przed kościołem jest zbiórka na sierociniec w Kasisi w Zambii prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek. Sierociniec działa wyłącznie dzięki ofiarności ludzi dobrej woli i nie ma żadnego wsparcia ze strony państwa zambijskiego. Jego potrzeby są ogromne: wszystkim dzieciom trzeba zapewnić jedzenie, leki, ubranie i możliwość nauki. Pomogliśmy siostrom w Katondwe, gdzie siostry prowadzą szpital, pomogliśmy przy budowie szkoły w Chamuka, pomóżmy dzieciom w sierocińcu w Kasisi.


7.    W następną niedzielę zapraszamy dzieci z klas I z tornistrami na Mszę św. o godz. 12.30, podczas Mszy św. zostaną uroczyście poświęcone tornistry  i przybory szkolne.  


8.    Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności i pokoju serca. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 30.08.2020 r.                                                ks. Zdzisław Brzozowski