I NIEDZIELA ADWENTU

1.    Dzisiaj :  


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela, można też nabywać opłatki na stół wigilijny,


•    grupa Caritas rozprowadza świece małe i duże na stoły wigilijne oraz kartki świąteczne, dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby ludzi biednych i potrzebujących,

2.    Rozpoczynamy w Kościele Adwent, który jest radosnym czasem oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na Boże Narodzenie oraz drugie przyjście na końcu czasów. Radosnego oczekiwania uczy nas Maryja, dlatego w Adwencie gromadzimy się na Mszy św. ku czci Matki Bożej. Codziennie zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 6.15. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału każdego dnia w roratach.
Ze względu na panującą pandemie coronawirusa rekolekcje adwentowe zostały przełożone na inny bardziej dogodny termin dla wszystkich, intencje  Mszy św. które zostały zaplanowane na godz. 9.30 będziemy odprawiać o godz. 12.00, chyba, ze komuś ta godzina nie odpowiada przełożymy po wcześniejszym uzgodnieniu na inny termin.


3.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. Przypominamy o spowiedzi miesięcznej. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na Msze św. podczas której modlić się będziemy o liczne powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź od godz. 15.00, o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, o godz. 18.00 Msza św. przebłagalna za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych.


4.    Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności i pokoju serca. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 29.11.2020 r.                                                ks. Zdzisław Brzozowski