I NIEDZIELA NOWEGO 2021 ROKU


1.    Dzisiaj :  


•      pierwsza niedziela stycznia, po każdej Mszy św. oddajemy część Jezusowi Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie,


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia prasę katolicką tygodnik Niedziela oraz miesięcznik Miłujcie się,


•    po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca,


2.    W środę, 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywane świętem Trzech Króli. W naszym kościele odprawiamy Msze św. według porządku niedzielnego,  podczas każdej Mszy św. będziemy poświęcać kredę, którą oznaczymy drzwi naszych mieszkań.  Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby misji katolickich na świecie. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa w tym dniu nie odbędą się uliczne jasełka z orszakiem Trzech Króli, dlatego  o godz. 17.00, zapraszamy do naszej świątyni na wspólne, rodzinne śpiewanie kolęd i pastorałek, jak to bywało zwyczajowo w naszych domach.


3.    Ze względu panującą pandemie koronawirusa w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy. Wiernych, którzy są nowymi mieszkańcami naszej parafii i chcieliby, aby ich mieszkanie oraz rodzina zostały pobłogosławione, prosimy o zgłaszanie swoich adresów drogą mailową (pocztą elektroniczną)  przez stronę internetową parafii.  Stali mieszkańcy naszej parafii, którzy chcieliby, aby ich dom i rodzina w tym roku również zostały pobłogosławione, mogą również drogą elektroniczną zgłaszać swoje adresy. Na zgłoszenia adresów czekamy do niedzieli 17 stycznia 2021. Mieszkańcy parafii, którzy czują się odpowiedzialni za wspólnotę i kościół naszej parafii, mogą złożyć swoją ofiarę w kopercie na tacę.


4.    Zwracamy się z uprzejma prośbą o pomoc w znalezieniu osoby, która mogłaby zatroszczyć o porządek na placu kościelnym. Praca jest wynagradzana na podstawie umowy o pracę jako wolontariusz.
Prosimy o pilny kontakt w tej sprawie z ks. proboszczem.


5.    Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności i pokoju serca. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Szczecin, 3.01.2021 r.                                                ks. Zdzisław Brzozowski