XXXIII NIEDZIELA ROKU

1.    Dzisiaj :  


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela,


•    o godzinie 17.30 nabożeństwo  za zmarłych,


•    przeżywamy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Libanu. Kryzys ekonomiczny doprowadził do bezrobocia sięgającego 70%.  Dziś brakuje niemal wszystkiego. Może to doprowadzić do sytuacji, w której zamieszkujący Liban chrześcijanie zostaną zmuszeni do ucieczki z tego pięknego regionu Ziemi Świętej, której patronuje św. Charbel. Od wybuchu w porcie bejruckim w sierpniu 2020 r. zorganizowaliśmy już transporty z żywnością, pomoc finansową, leki oraz środki czystości. Dzień Solidarności pozwoli nam przygotować kolejną, niezbędną pomoc. W przedsionku kościoła do skarbony można złożyć swoją ofiarę przeznaczona na pomoc potrzebującym pomocy.


2.    Nabożeństwo za zmarłych – wypominki, będziemy odprawiać do soboty 27 listopada  codziennie o godz. 17.30. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych składamy do skarbony obok ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej.


3.    Zapraszamy we wtorek od godz. 10.00 do pomocy w uporządkowaniu  placu wokół kościoła, jeśli to możliwe, proszę zabrać ze sobą narzędzia pracy.


4.    W naszej Archidiecezji trwa permanentna przez cały rok adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W naszym kościele w czwartek, 18 listopada po Mszy św. o godz. 12.00  do godz. 21.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i w intencji, aby nie zabrakło tych, którzy będą współczesnemu światu nieśli Ewangelie Chrystusa. Zapraszamy członków poszczególnych grup duszpasterskich, wszystkich parafian do licznego uczestnictwa w modlitwie naszej Archidiecezji o powołania kapłańskie i zakonne, niech nie zabraknie adorujących Najświętszy Sakrament. Zakończenie adoracji o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.


5.    Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w niedzielę 21.11. o godz. 19.00 do sali w domu parafialnym na prezentację w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej.


6.    Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności, pokoju serca i łaski zdrowia. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 14.11.2021 r.                                                ks. Zdzisław Brzozowski