II NIEDZIELA ADWENTU

1.    Dzisiaj :

 
•    po każdej Mszy św. oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie – adoracja,


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia prasę katolicką tygodnik Niedziela,  można już nabywać opłatki na stół wigilijny, ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na budowę organów w naszym kościele,


•    po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca,


•    przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, w przedsionku kościoła do skarbony można złożyć ofiarę  przeznaczoną na pomoc kościołom i Polakom mieszkającym na Wschodzie,


•    grupa Caritas rozprowadza świece małe i duże na stoły wigilijne oraz kartki świąteczne, dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby ludzi ubogich i potrzebujących,


2.    Rozpoczęliśmy w Kościele Adwent, który jest radosnym czasem oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na Boże Narodzenie oraz drugie przyjście na końcu czasów. Radosnego oczekiwania uczy nas Maryja, dlatego w Adwencie gromadzimy się na Mszy św. ku czci Matki Bożej. Codziennie zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 6.15; dzieci koniecznie z lampionami. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału każdego dnia w roratach.


3.    Zapraszamy w najbliższy czwartek  9 grudnia o godz. 20.00,  na wspólną modlitwę mężczyzn, którzy chcą się modlić za swoje żony, dzieci i całe rodziny.


4.    W związku z zapytaniami o wizytę duszpasterską - kolędę w roku 2022;  informujemy, że jeśli nie dojdzie do obostrzeń w związku z pandemią, to odwiedzimy tych Parafian, którzy nas zaproszą. Prosimy o zgłaszanie zaproszeń drogą mailową (pocztą elektroniczną)  przez stronę internetową parafii lub można to uczynić pisemnie, należy podać imię i nazwisko oraz adres zamieszkania.   Na zgłoszenia adresów czekamy do niedzieli 31 grudnia  2021. Na początku Nowego Roku podamy dokładny plan wizyt.


5.    Przypominamy, że w naszej parafii trwa akcja „Paczuszka dla Maluszka”. Żeby wziąć w niej udział, należy wziąć bombkę z choinki ustawionej przy obrazie Matki Boskiej Częstochowskiej  i wykonać instrukcje z tej bombki.
Przygotowane paczki należy przynieść i włożyć do kosza znajdującego się obok choinki.


6.    Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności, pokoju serca i łaski zdrowia. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 5.12.2021 r.                                                ks. Zdzisław Brzozowski