VIII NIEDZIELA ROKU

1.    Dzisiaj :  


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia prasę katolicką tygodnik Niedziela,


•    o godz. 19.00 w sali w Domu Parafialnym Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie synodalne przedstawicieli Apostołów Miłosierdzia, Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, Ruchu  Rodzin Nazaretańskich, Członków Żywego Różańca,  Miłosiernych  wobec najmniejszych oraz osoby indywidualne.


2.    W Środę Popielcową, 2 marca  rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu odprawiamy Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30, 9.30, 12.00, 17.00 z udziałem dzieci i o godz. 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje ścisły post, w tym dniu Biuro Parafialne jest nieczynne. Przypominamy, że chrześcijanie wszystkich obrządków w Wielkim Poście nie urządzają i nie uczestniczą w zabawach tanecznych.


3.    W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej: dzieci o godz. 16.30, ogólna o godz. 17.30 i młodzież o godz. 19.00. Natomiast w niedzielę zapraszamy o godz. 17.15 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.


4.    W następną niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Jan Główczyk – redemptorysta.
Ramowy program rekolekcji jest następujący: Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w dni powszednie o godz. 9.30, 12.00 i 18.00. Szczegółowy plan rekolekcji jest umieszczony
w gablotach. Bardzo serdecznie prosimy o modlitwę w intencji tych rekolekcji.


5.    We wtorek, 1 marca o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie formacyjne tych, którzy z różnych przyczyn nie przystąpili do sakramentu bierzmowania w swoim czasie i teraz chcieliby przystąpić do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Spotkania będą się odbywały w każdy wtorek przez okres Wielkiego Postu.


6.    W następną niedzielę, 6 marca zapraszamy o godz. 12.15 do kaplicy Jezusa Miłosiernego na spotkanie formacyjne rodziny, którzy chcą się włączyć do rodzinnej Róży Różańcowej.


7.    Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności, pokoju serca i łaski zdrowia. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 27.02.2022 r.                                                ks. Zdzisław Brzozowski