V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.    Dzisiaj :

 
•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia prasę katolicką tygodnik Niedziela,


•    o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym,


•    grupa Caritas rozprowadza przed kościołem świece wielkanocne i kartki świąteczne,


•    do skarbony w przedsionku kościoła można złożyć swoją ofiarę na kwiaty i urządzenie Grobu Pańskiego,


2.    W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej: dzieci o godz. 16.30, ogólna o godz. 17.30 i młodzież o godz. 19.00.


3.    W poniedziałek, który jest pierwszym miesiąca kwietnia, zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 za wszystkich zmarłych cierpiących w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie formacyjne grupy Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.


4.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.


5.    Po przerwie spowodowanej korona wirusem, w sobotę 9 kwietnia nasza Parafia będzie gościła chóry biorące udział w Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej. Przesłuchania konkursowe odbędą się w naszym kościele  od godziny 10.30.


6.    Jest już utartym zwyczajem, że liturgię Wielkiego Tygodnia w naszej parafii przeżywamy w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00, w Wielki Piątek o godz. 21.00 Droga Krzyżowa ulicami naszego Osiedla, natomiast w Wielką Sobotę o godz. 21.00 rozpoczynamy Wigilie Paschalną, kończąc liturgią Mszy św. Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcją. W Niedzielę Wielkanocną odprawiamy Msze św. bez zmian, pierwsza o godz. 7.30 następna 9.30,  11.00, 12.30,  13.30 i 18.00.


7.    Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności, pokoju serca i łaski zdrowia. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 3.04.2022 r.                                                ks. Zdzisław Brzozowski