XIII NIEDZIELA ROKU

Dzisiaj:

 • w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela, a w nim wiele interesujących artykułów z życia Kościoła i naszej Archidiecezji. M.in.: „Jakie czasy tacy księża” oraz „Gdzie jest nasze serce” – o nabożeństwie do Niepokalanego Serca Maryi. Jest również nowy numer „Miłujcie się” gdzie możemy przeczytać o listach Alicji Lenczewskiej – szczecinianki, która miała głęboką więź z Panem Jezusem. o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa,

 • do skarbony w przedsionku kościoła można złożyć ofiarę przeznaczoną na organizacje przez Caritas kolonii letnich,

 • Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na godz. 19:00 do salki w domu parafialnym na wieczór poezji autorskiej nt.: „Pokój”.
 1. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa dwóch naszych parafian zostało ustanowionych Nadzwyczajnymi Szafarzami Komunii Świętej. Pan Ryszard Wrótniak – Apostoł Bożego Miłosierdzia oraz pan Krzysztof Mech, który wraz z żoną odpowiada, za grupę małżeństw Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
  Ich posługa będzie szczególnie przydatna w pierwsze niedziele miesiąca, tak, aby kapłani mogli spokojnie spowiadać, kiedy czas na tą posługę jest znacznie krótszy oraz podczas świąt i uroczystości.
  W przyszłości będą także mogli zanosić Komunię św. do chorych.

 2. Czerwiec, jest poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszamy codziennie na nabożeństwa po Mszy św. o godz. 18.00.

 3. Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zaprasza do Archikatedry szczecińskiej we wtorek, 28 czerwca o godz. 18.00 na Mszę św. dziękczynną z okazji Jubileuszu 50-lecia utworzenia naszej Diecezji. Zaproszenie jest skierowane do członków Żywego Różańca, zrzeszonych w grupach parafialnych, członków Nieustającego Różańca i Męskiego Różańca oraz wszystkich modlących się na różańcu. Mszę św. poprzedzi modlitewne czuwanie od godz. 17.00. Dopełnieniem świętowania będzie wspólny posiłek dla uczestników modlitwy na Placu Katedralnym.

 4. W środę 29 czerwca przypada Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Taca zbierana w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej; jest to tzw. świętopietrze.

 5. W pierwszy piątek lipca zachęcamy do spowiedzi przed każdą Mszą św. oraz od godziny 17:00, o 18:00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  A od godziny 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja.
  Jest to także wspomnienie św. Ottona z Bambergu – Patrona Archidiecezji.
  W sobotę, ze względu na okres wakacji NIE odwiedzimy naszych chorych. Natomiast po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie.    

 6. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności, pokoju serca oraz łaski zdrowia. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 26.06.2022 r.                                                ks. Maciej Piotrowski