XVI NIEDZIELA ROKU

1.    Dzisiaj :

 
•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela oraz nowy numer dwumiesięcznika Miłujcie się,


2.    Trwają wakacje, przypominamy o chrześcijańskim wykorzystaniu wczasów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. Zwracamy uwagę na zachowanie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza ograniczenie prędkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Rodzicom przypominamy, aby swoje dzieci wyjeżdżające na kolonie i obozy letnie, zaopatrzyć w stosowne pismo do Kierownictwa, po to, by dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w niedzielę i święta we Mszy św.


3.    W następną niedzielę, 24 lipca w przeddzień uroczystości św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących; po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00 na parkingu przy plebani będziemy poświęcać wszelkie pojazdy. Zapraszamy.


4.    Katedralna wspólnota parafialna, w roku Złotego Jubileuszu utworzenia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz 35 rocznicy apostolskiej wizyty św. Jana Pawła II w Szczecinie  i 30-lecia metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej zaprasza do Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie na uroczystości odpustowe św. Jakuba Apostoła, w poniedziałek 25 lipca br. o godz. 1800.


5.    Szczycimy się naszym kościołem, że jest ładny, zadbany, ale konieczny jest też ktoś, kto dbałby o teren wokół kościoła - mógłby być gospodarzem terenu. Praca jest wynagradzana na podstawie umowy o wolontariacie.


6.    Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności, pokoju serca i łaski zdrowia. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 17.07.2022 r.                                                ks. Zdzisław Brzozowski