XXVI NIEDZIELA ROKU

1.    Dzisiaj :

 
•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela,


•    w przedsionku kościoła do skarbony można złożyć swoją ofiarę, aby wesprzeć Hospicjum św. Jana w Szczecinie, jest to pierwsza palcówka, która powstała w Polsce,


•    również dzisiaj przed kościołem rozdajemy koperty z prośbą o ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie, to jedyna uczelnia wyższa, która utrzymuje się z ofiar wiernych,


•    Parafialny Oddział Akcji zaprasza o godz. 19.00 do sali w domu parafialnym na spotkanie nt. „Nawrócenie w świetle dokumentów Kościoła”.


2.    Jutro w poniedziałek, zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. i spotkanie formacyjne rodziców młodzieży klas VIII, którzy w tym roku szkolnym rozpoczynają swoje przygotowanie do odpowiedzialnego życia chrześcijańskiego.  


3.    W czwartek, 29 września o godz. 19.00, ks. Mateusz - opiekun ministrantów, zaprasza na spotkanie w Domu Parafialnym wszystkich rodziców ministrantów.


4.    W piątek, 30 września o godz. 17.00 rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej Misje u Stóp Krzyża.  Misje będą trwały do piątku 7 października. Program: każdego dnia Msza św. z kazaniem o godz. 12.00 i 18.00, po Mszy św. czuwanie modlitewne przy Krzyżu, adoracja i na zakończenie Apel Jasnogórski. Szczegółowy program jest zamieszczony w gablocie przed kościołem .
Podczas tygodniowego nawiedzenia naszej Parafii przez Krzyż Wiary Ottonowej i Relikwii Krzyża Świętego, na nowo możemy odkryć wartość jaka płynie z odkupieńczej męki i śmierci Chrystusa. Zasłuchanie i zapatrzenie w Krzyż, prowadzi do wielu nawróceń i odnowy życia. Czas modlitwy i zatrzymania, jaki jest dany każdemu, zaowocuje wieloma łaskami dla niego i tych, za których się modlimy. Zapraszamy wszystkich do licznego uczestnictwa.


5.    W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca października, od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, o godz. 18.00 Msza św. przebłagalna za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych.


6.     Miesiąc październik jest poświęcony czci Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele o godz. 17.15. Dzieci mają swoje nabożeństwa we wtorek, środę i czwartek o godz. 17.30, natomiast w poniedziałek i piątek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa młodzież klas VII i VIII.


7.    Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności, pokoju serca i łaski zdrowia. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 25.09.2022 r.                                                ks. Zdzisław Brzozowski