XXVII NIEDZIELA ROKU

1.    Dzisiaj :  


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela,


•     po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca,


•    o godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe,


2.    W piątek rozpoczęliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Misje u Stóp Krzyża.  Misje będą trwały do piątku 7 października. Program: każdego dnia Msza św. z kazaniem o godz. 12.00 i 18.00. W piątek na zakończenie misji zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, bezpośrednio po Koronce Msza św. z aktem zawierzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Szczegółowy program jest zamieszczony w gablocie przed kościołem .
Podczas tygodniowego nawiedzenia naszej Parafii przez Krzyż Wiary Ottonowej , na nowo możemy odkryć wartość jaka płynie z odkupieńczej męki i śmierci Chrystusa. Zasłuchanie i zapatrzenie w Krzyż, prowadzi do wielu nawróceń i odnowy życia. Czas modlitwy i zatrzymania, jaki jest dany każdemu, zaowocuje wieloma łaskami dla niego i tych, za których się modlimy. Zapraszamy wszystkich do licznego uczestnictwa.


3.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca października, przypominamy o spowiedzi miesięcznej.


4.     Miesiąc październik jest poświęcony czci Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele o godz. 17.15. Dzieci mają swoje nabożeństwa we wtorek, środę i czwartek o godz. 17.30, natomiast w poniedziałek i piątek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa młodzież klas VII i VIII.


5.    W sobotę, 1 października w liturgii było wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.  W tym dniu swoje imieniny obchodzi  siostra Teresa – przełożona wspólnoty sióstr w naszej parafii oraz zakrystianka. Ze względu na obowiązki i zjazd wszystkich przełożonych w Domu Prowincjalnym w Łodzi, Mszę św. w intencji Solenizantki odprawimy w sobotę, 8 października o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


6.    Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności, pokoju serca i łaski zdrowia. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 2.10.2022 r.                                                ks. Zdzisław Brzozowski