XXXI NIEDZIELA ROKU

1.    Dzisiaj :  


•    w kiosku parafialnym polecamy do nabycia tygodnik Niedziela,


•    o godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe,


•     przy wyjściu z kościoła ministranci rozdają kartki, na których można wypisywać imiona swoich bliskich zmarłych na wspólne nabożeństwo w miesiącu listopadzie – wypominki.


2.    We wtorek, 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze Święte odprawiamy według porządku niedzielnego.


3.    W środę, 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.  odprawimy o godzinie 6,30, 12,00 i 18,00. W Dzień Zaduszny, można zyskać odpust ofiarując go za zmarłych cierpiących w czyśćcu. W czasie nawiedzenia kościoła należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga.Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu cierpiącym możemy ofiarować odpust zupełny – za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy za zmarłych.


4.     Nabożeństwo za zmarłych – wypominki, będziemy odprawiać w listopadzie do I Niedzieli Adwentu,  od poniedziałku do soboty, codziennie o godz. 17.30. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych składamy do skarbony obok ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej.


5.    Chcąc chronić dzieci przed zagrożeniami (nie tylko duchowymi) wynikającymi z Halloween, zapraszamy dzieci  jutro w poniedziałek, na bal Wszystkich Świętych. Dzieci prosimy o przebranie się za świętych i zabranie ze sobą na bal butów na zmianę. Rozpoczynamy w kościele nabożeństwem do Wszystkich Świętych o godz. 16.30, a następnie wspólne przejście do SP 35, gdzie w auli szkolnej będzie już bal z wieloma niespodziankami.


6.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada, przypominamy o spowiedzi miesięcznej. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy wspólnie modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź od godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, o godz. 18.00 Msza św. przebłagalna za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych.


7.    Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy pomyślności, pokoju serca i łaski zdrowia. Za ogromną życzliwość, dobro i ofiary składane na potrzeby parafii wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!


Szczecin, 30.10.2022 r.                                                ks. Zdzisław Brzozowski